Terapie kolagenowe

Z racji tego, że kolagen jest w ponad 70% głównym składnikiem budulcowym skóry właściwej, nie wyobrażam sobie pracy z bliznami, defektami skóry czy nawet terapiami anty-aging  bez wykorzystania preparatów, suplementacji i zabiegów kolagenowych.

W swojej pracy wykorzystuję wysoką efektywność peptydów kolagenu rybiego.  Na rynku jest tylko 1 marka, która opiera swoje produkty o pozyskiwany w opatentowany przez prof. Dr hab. n. med. Andrzeja Frydrychowskiego sposób. Jest to firma WellU a linia produktów opartych o Biopeptide Complex to m.in. Larens Professional – produkty do użytku przez profesjonalistów branży kosmetycznej.

Wspomniany wcześniej wybitny polski naukowiec, w swojej niesamowitej karierze naukowej opracował 7 rewolucyjnych patentów, jest również laureatem wielu wyróżnień, w tym zagranicznych. Jednym z nich, który zrewolucjonizował rynek, jest właśnie pozyskiwanie peptydów kolagenu rybiego metodą zimnej ekstrakcji. Ta metoda została nagrodzona Srebrnym medalem na 55 Miedzynarodowych Targach Wynalazczości , Badań Naukowych i Nowych Technik Brussels Eureka w 2006 r. Ta światowa nagroda przyznawana jest wyłącznie przełomowym odkryciom naukowym.

terapie kolagenowe
terapie kolagenowe

Od tego roku firma WellU w swoich dynamicznie rozwijających się laboratoriach, we współpracy z wybitnymi naukowcami oraz placówkami m.in. CEIDEG, tworzy najwyższej jakości produkty i suplementy oparte o ten unikatowy kompleks peptydów.

Znajdują one zastosowanie nie tylko w codziennej pielęgnacji i suplementacji ale również wyodrębniona została gałąź dla specjalistów  : Larens Professional.

Działanie tych kompleksów, w sposób synergiczny uzupełniają wnikliwie wyselekcjonowane składniki aktywne: BIO-Placenta, Phytodermina H LiftingTM, SYN®-AKE, Hydromanil™, srebro koloidalne, Lipout™,  GLA Complex, oleje, ekstrakty roślinne i inne. „Składy formuł poszczególnych produktów zawierają ingrediencje najwyższej jakości, wprowadzane w wysokich (ale i optymalnych) stężeniach oraz w takich połączeniach, by synergistycznie wspierały swoje działanie.”
BIO-Placenta, która w swojej formule wykorzystuje roślinne czynniki wzrostu, wspiera celowaną pracę z ludzkimi czynnikami wzrostu oraz procesami zachodzącymi w komórkach. Zapewnia to kompleksowe i holistyczne właściwości terapii.
Silnym uzupełnieniem jest suplementacja, oparta również o unikatowy kompleks peptydów kolagenu rybiego, w towarzystwie wyszukanych i silnie działających innych składników aktywnych.

Ze względu na szybkie i mierzalne efekty, zarówno produkty jak i suplementy Larens,  otrzymują regularnie prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Są też stosowane przez wielu fizjoterapeutów i dietetyków.

Więcej o WellU oraz markach m.in. Larens Professional przeczytasz tutaj

Na rynku mamy dostępne różne rozwiązania korzystające z dobroci kolagenu.
Kolejnym z nich jest Tropokolagen.  Zastosowanie tropokolagenu odnajduje w zabiegach związanych z utratą jędrności skóry, cellulitem, bliznami, rozstępami oraz w medycynie ginekologiczno-estetycznej. Tropokolagen jest podawany iniekcyjnie.