Wbrew powszechnej opinii, cera problematyczna, to nie tylko ta obarczona trądzikiem. Problematyczna – czyli taka, która ma jakiś problem. Tak więc obok trądziku, będziemy mieć naczynka, przebarwienia, przesuszenie, blizny potrądzikowe i inne stany skóry, które powodują dyskomfort i niekorzystny wygląd skóry.
Terapie cer problematycznych są ściśle oparte o plan działania. Oczywiście kluczowa będzie tutaj pierwsza wizyta konsultacyjna, w której poznajemy rodzaj problemu. Ważne, aby zweryfikować jego przyczynę, gdyż w takich terapiach nie chodzi o to, żeby uciszać na chwilę ten stan, ale wyeliminować lub przynajmniej kontrolować, przyczynę jego powstawania.
Diagnoza kosmetyczna może czasem opierać się o niezbędne badania. Nie jestem lekarzem – więc w kwestii stanów skóry chorobowych, przewlekłych i bardzo ciężki – pierwsza i nadrzędna jest wizyta u dermatologa i poznanie jego zaleceń. Do tych zaleceń dostosowuję odpowiednie zabiegi, pielęgnację i suplementację.
Jeśli stan skóry nie wymaga wizyty u dermatologa, tworzymy plan działania na podstawie wywiadu kosmetycznego oraz badaniu stanu skóry. Problem cery eliminujemy etapami – skupiamy się po kolei na najbardziej istotnych kwestiach i dopiero przechodzimy do kolejnych, jeśli poprzednie cele zostaną osiągnięte. Co to znaczy? To znaczy, że np. jeśli mamy cerę z trądzikiem, gdzie występują stany zapalne i widoczne są blizny potrądzikowe – najpierw skupiamy się na wyeliminowaniu stanów zapalnych oraz ich przyczyn, dopiero po tym procesie, przystępujemy do terapii niwelowania blizn.
Plan działania (który oczywiście może się zmieniać w trakcie, w zależności od wielu czynników m.in. efektywności, stanu zdrowia itd.) pozwala Klientowi zrozumieć proces, jaki musi przejść i na co ma się przygotować. Bardzo często, są to terapie kilkumiesięczne, nawet kilkunastomiesięczne.
Do terapii cer problematycznych można skorzystać z następujących usług.
Zabiegi z kwasami – odpowiednio dobrane stężenia oraz rodzaj kwasów, mają „moc” wygaszania stanów zapalnych, mocnej regeneracji i przebudowy skóry. W Art Face pracuję na różnych kwasach w zależności od przypadku, z jakim mam do czynienia. W większości są to jednak parte terapie o kwasy marki Larens Professional i Gen Factor PH.
Zabiegi na twarz – tzw. „biała kosmetyka” – bardzo często terapię zaczynam od najbardziej podstawowego zabiegu, jakim jest „nawilżanie”. To kluczowy element terapii, aby skóra niej poddawana, miała odpowiednio mocną barierę hydrolipidową. Większość zabiegów i koncepcji na jakich pracuję, opieram o Larens Professional. Jednak w moim salonie znajdują się również perełki innych marek jak m.in. Dermomedica, Gen Factor, ScarInk.
ScarInk – jak wspomniałam wcześniej, terapia blizn wykonywana jest gdy stan zapalny w skórze jest opanowany. Ostatnim etapem cery problematycznej jest poprawa jakości skóry. W zależności od problemu, dobieram odpowiednią technikę pracy. Niweluję przebarwienia, blizny potrądzikowe, zagęszczam cienkie, naczyniowe skóry.
Probiotykoterapia – bardzo ważne jest dla mnie holistyczne podejście w każdym temacie. Probiotykoterapia zafascynowała mnie już dawno temu, dlatego również w tym temacie rozwijam się poprzez szkolenia, webinary, konferencje i odpowiednie akademie. Wpływ środowiska mikrobioty jelitowej jak również jakość mikrobioty skóry, są ściśle i nierozerwalnie związane ze stanem naszej skóry.