Terapia blizn i defektów skóry

Przez inne defekty skóry mam na myśli np. przebarwienia, rozstępy, wiotkość skóry.

Blizny są naturalnym następstwem w procesie gojenia się naszej skóry. Większe lub mniejsze, widoczne gołym okiem lub nie – każdy z nas ma jakieś blizny. Za każdą blizną kryje się konkretna, unikalna historia. Niektóre pamiętamy, inne nie, jeszcze inne są traumą, którą pamiętać nie chcemy.

Blizna sama w sobie nie jest zła, jest przecież efektem tego, że nasz organizm poradził sobie z „problemem” i skutecznie „załatał” skórę w miejscu, gdzie nastąpiło jej przerwanie. Oczywiście przyczyn powstania takiego urazu, przerwania ciągłości skóry jest bardzo wiele. Istotnym jest jednak fakt, że zabliźnianie się skóry jest procesem niezbędnym dla funkcjonowania naszej skóry, układu odpornościowego – dla naszego życia.
Problem z blizną w większości przypadków zaczyna się, gdy proces gojenia zaczyna wchodzić w stan patologiczny . Gdy na którymś jego etapie dochodzi do niepożądanych reakcji komórkowych, procesów. Gdy przedłuża się którykolwiek z etapów gojenia i nie przechodzą one w harmonii z jednego do drugiego.
Tutaj również przyczyn może być bardzo wiele i jest to też indywidualna sprawa każdego organizmu.
Znaczenie ma również to, jak rozległy jest obszar rany. Zwłaszcza w przypadku oparzeń.

terapia blizn

Umów konsultacje

Efektem takiego stanu są zaburzające funkcjonowanie naszego organizmu, nieestetyczne blizny. Problematyką nie zawsze jest ich wygląd, częściej to kwestia wpływu na powięź, komfort ruchu, odczuwania. Towarzyszą im uczucie ciągnięcia, swędzenia, bóle.

Blizny dotykają swoją konsekwencją nie tylko naszego ciała, ale bardzo często naszej psychiki, duszy.

W pracy z blizną bardzo ważne jest holistyczne podejście i współpraca specjalistów w tej dziedzinie. Lekarze, fizjoterapeuci, kosmetolodzy, kosmetyczki i inni specjaliści pracujący z defektami skóry.

W ART FACE terapia blizn obejmuje zakres kosmetologii terapeutycznej i pielęgnacyjnej. Wykonywane zabiegi i terapie, techniki, sprzęt i produkty wchodzą w zakres moich kompetencji, wykształcenia, wiedzy i doświadczenia.
W przypadku, gdy potrzeba jest połączenia terapii w zakresie wykraczającym poza to, moi klienci kierowani są do odpowiednich specjalistów. W mojej pracy najważniejsze dla mnie jest bezpieczeństwo i dobro klienta. Uważam również, że to właśnie holistyczne podejście i synergiczna, harmonijna współpraca z innymi ekspertami dają najlepsze efekty terapii w każdej dziedzinie. A tym bardziej dotyczącej pracy z bliznami i innymi defektami skóry.

terapia blizn

Zauważyłam bardzo szybko, że łączenie różnych technik i terapii przynosi najlepsze i najszybsze rezultaty.  Do każdego przypadku komponuję indywidualny plan, który jest elastyczny i w razie potrzeby zmieniany tak, aby odpowiadać na aktualne potrzeby skóry i stan blizny.
Wykorzystuję właściwości mikronakłuć w zakresie suchego igłowania jak również mikropunktury.

Inżynieria tkankowa, która poprzez manipulację i celowane działanie produktami na komórki i procesy zachodzące w skórze, pozwala na osiągnięcie wspaniałych efektów terapii. Możemy dzięki świadomej pracy i doborze odpowiednich produktów do typu blizny czy defektu, uzyskać optymalne wyniki przebudowy i regeneracji. W tym zakresie w ART FACE pracuję na specjalistycznych produktach marki GEN FACTOR (więcej o terapii Gen Factor tutaj)

 

Czymże byłaby skóra bez kolagenu, skoro w większości właśnie z niego się składa?

Terapie kolagenowe znacznie wspomagają wszystkie rodzaje pracy ze skórą. Pozwalają na jeszcze bardziej efektywne wzmożenie produkcji kolagenu oraz poprzez połączenie z głęboko nawilżającymi składnikami aktywnymi zapewniają  idealne środowisko do pracy dla wszystkich komórek.  Dzięki takiej terapii wzmacniamy procesy regeneracji i odbudowy skóry. W ART FACE pracuję na najlepszych produktach kolagenowych firmy WellU, marce Larens Professional.

Joanna Wójcik, nasza specjalistka od medycyny estetycznej, zabiegów na twarz, oferuje również usługi terapii tropokolagenem.
(więcej o terapiach kolagenowych tutaj)

W pracy z blizną bardzo ważna jest konsultacja i diagnostyka. Kiedy jakiś przypadek tego wymaga korzystam z możliwości jakie daje termografia.
Ukończyłam szkolenia  i warsztaty z zakresu pracy z USG oraz Termografią w Akademii Gen Factor w Krakowie. Ta wiedza i doświadczenie pozwalają mi na dogłębniejszy wgląd w to, co z blizną dzieje się „od środka”.
Diagnostyki używam do celów pracy w zakresie terapii kosmetologicznej, nie jest to diagnostyka dla celów leczenia.