ScarInk – to bardzo efektywna koncepcja, wykorzystująca mikronakłuwanie skóry w celu niwelowania blizn, ich przebudowy, poprawienia jakości skóry.
Koncepcja ta została opracowana przez Sylwię Dobrowolską oraz dr Sylwię Nawrot, które w swojej szkole AmazInk Micropigmentation Art & Science wprowadziły ją z całym planem terapii blizny. Obejmuje ona opracowanie blizny – poprawa jakości skóry, wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji oraz terapii manualnej i zakończenie kamuflażem blizny (o ile to możliwe).
Terapia ScarInk obejmuje twarz i ciało. Mogą zostać poddane jej wszystkie rodzaje blizn, oprócz keloidów (blizn przerostowych). Wiek blizny nie ma znaczenia – o ile jest to min. 6 miesięcy od jej powstania, każdą bliznę można poddać tej terapii.

ScarINK – metoda usuwania blizn różnego pochodzenia

Innowacyjny zabieg ScarINK można stosować na każdej części ciała, także na skórze głowy, by zniwelować:

– blizny pooperacyjne i pozabiegowe (cesarskie cięcie, operacje plastyczne czy mastektomia, blizny po cięciu krocza, blizny w okolicach intymnych)

– blizny po makijażu permanentnym i jego usuwaniu

– blizny po oparzeniach

– blizny po ospie i trądziku

– blizny po pogryzieniach

– blizny po urazach

– blizny po rozszczepie wargi

– blizny po usuwaniu tatuażu

– zrosty skóry po złamaniach

– inne odbarwienia skórne

– rozstępy

– zmarszczki

Kluczowy natomiast w kwestii przeciwwskazań jest stan zdrowia Klienta, przyjmowane leki. Dlatego w przypadku tej terapii, konieczny jest przeprowadzony wywiad kwalifikujący do zabiegów.

Diamond Needle by AmazInk – igła o szlifie diamentowym


Technika nakłuć ma ogromne znaczenie, zatem również używane do tego igły są bardzo ważne. Obecnie na rynku pojawiła się maszyna dedykowana do pracy z blizną, PURO by AmazInk, wraz z igłą o szlifie diamentowym, która okazała się przełomem w dziedzinie pracy z blizną.
O spektakularnych efektach i różnicy w procesie gojenia miejsc objętych zabiegiem pojawił się nawet ostatnio artykuł w magazynie dla Profesjonalistów Branży Beauty LNE.


Praca taką igłą zapewnia:
bardziej kontrolowany stan zapalny,
mniejsze odczucia bólowe,
przyśpieszony proces gojenia skóry (mniejsza trauma, większa kontrola nad nakłuciami).
Maszyna natomiast posiada program umożliwiający odpowiedni skok igły, dobierany przez osobę wykonującą zabieg do rodzaju blizny oraz obszaru poddanego zabiegowi.

Zapraszam do zapoznania się z artykułem, który został opublikowany na stronie TrustedCosmetics i opisuje ScarInk


ZAPRASZAM NA KONSULTACJE.

Sylwia Dobrowolska, dr Sylwia Nawrot – autorki techniki ScarInk, maszyny Puro oraz projektantki igieł do blizn.
Maszyna Puro by AmazInk

ScarInk obejmuje również zabiegi, wykorzystujące właściwości mikronakłuć, w celu ujędrnienia skóry oraz zniwelowania zmarszczek. Wykorzystuję ją w zabiegach Micro Lift, oraz Micro Peel.